Ticaret Odası ve Finansbank arasında protokol imzaladı

İlçemizde son günlerde devlet tarafından verilen kredilere esnaflarımızın büyük bir çoğunlu müracaatlarda bulunmuşlar ve çoğunluk olarak kredilerden kullanılmıştı.
Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanlığı ve QNB Finansbank Şube Müdürlüğü arasında imzalanan KGF kredileri ile alakalı olarak protokol imzalandı.
Ticaret Odası Başkanlığında gerçekleşen protokol töreninde konuşan Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin oda üyesi olan kişi yada işletmelerin belirlenen şartlara uyması halinde 2 Milyon 900 Bin TL’lik %85 Kredi Garanti Fonu (KGF) güvencesi ile kredi kullanabileceklerini belirtti.
Tekin konuşmasında ‘’60 aya kadar vadeli kredi kullanmak isteyen oda üyesi kişi yada şirketler durumlarına göre ipotek şartı aranmadan bu krediden yararlanabilecekler’’ dedi.
QNB Finansbank Şereflikoçhisar Şubesi Müdürü Bülent Türker ise imzalanan protokolle krediler-den yararlanmak isteyenlerin faiz oranı, komisyon ve dosya masrafı avantajları olduğuna değindi.
KGF kredilerinden KOBİ olarak sınıflandırılan işletmeler olmak kaydıyla gerçek ve tüzel kobile-rin, kadın ve genç girişimci kobilerin ve tarım kredilerinin verildiğini ifade eden Banka Müdürü Türker ‘’KGF’nin kurumsal bir kefalet kuruluşu olarak çeşitli kredi ve destek imkanlarından yete-rince yararlanamayan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin krediye erişimlerinin kolaylaştırmak-tır’’ dedi.
Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin ve Finansbank Şereflikoçhisar Şube Müdürü Bülent Türker arasında imzalanan protokolün ilçemize hayırlı olması temenni edildi. Toplantının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelmesi nedeniyle Tekin ve Türker Şereflikoçhisarlı bayanların günlerini kutladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir