Ünsal’dan basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mahmut Celal Ünsal yazılı basın açıklamasında bulunarak hükümet politikalarını eleştirdi. CHP İlçe Başkanı Ünsal yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti;
Dış politika iflas etmiş, adalete olan güven yerlerde sürünüyor, terör her gün onlarca can almaya devam ediyor, ekonomi iflas etmiş,benzine,mazota güç yetmiyor,hayati önem taşıyan ilaçlar bulunamıyor,çiftçinin ürünü para etmezken, tüketicinin gücü domatese bile yetmiyo!Dolar 4 TL’ye dayanmış,tulumbada su bitmiş.Ülkenin sorunları saymakla bitmiyorken ve bu sorunlar çözüm beklerken, iktidar sahipleri bitmek tükenmek bilmeyen hırslarıyla başkanlık ve tek adamlık peşinde koşuyor.
Bu ülkede demokratik parlamenter sistemi tasfiye etseniz de, başkanlık sistemi diye tek adamlık sistemi yapsanız da, bir kişinin keyfiyetine bağlamak istediğiniz meclisin 550 veya 600 vekilin tamamı sizinde olsa, bu zihniyetinizle artık bu ülkeyi yönetemediğiniz ve yönetemeyeceğiniz ortadadır. Gerçekten bu ülkeyi yönetebiliyor olsaydınız,saydığımız ve daha saymadığımız bu kadar devasa sorunlarla uğraşmazdık. Bir ülkeyi yöneten başbakan, bu ülkenin beka sorunu var diyebiliyorsa 15 yılda ülkeyi getirdiğiniz durum gün gibi ortadır. Hatırlarsanız, jöleli diye birisi var, bir zamanlar 1 dolar 1 lira olacak diyordu ne oldu? Başkanlık gelince 4 liraya dayanan dolar 1 lira mı olacak? Jöleli gibi danışmanlarla bu ülkeyi yönetmeye çalışırsanız olacağı budur. Demek ki küp yuvarlanmış kapağını bulmuş.
Hem başkan, hem cumhurbaşkanı, hem parti başkanı,hem de meclise hükmedecek bir sistem bu nasıl olacak? Nasıl tarafsız olunacak? Cumhurbaşkanlığı denen makam halkın tamamını temsil eder.Partili olan bir cumhurbaşkanı halkın tamamını nasıl temsil edecek? Bu insan aklıyla dalga geçmektir.Siz bu halkı kandıramayacaksınız. Bu halk sizin oyunlarınıza gelmeyecek ve sahip olduğu cumhuriyeti korumak adına üzerine düşeni mutlaka yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir