Zırhlı Birliklerden tabur geldi

Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından İstanbul ve Ankara’da bulunan askeri birliklerin il dışına taşınması için başlatılan çalışmalar kapsamında Zırhlı Birlikler Tümen Komutanlığı’ na bağlı Eğitim ve Destek Taburu Şereflikoçhisar’ a gönderildi.
Geçtiğimiz haftadan itibaren ilçemize gelmeye başlayan askeri birlikler Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam edecek.
Daha önceki zaman dilimleri içerisinde Zırhlı Birliklerin il dışına alınmasıyla birlike birliğin bir kısmı Burdur’a bir kısmı ise Şereflikoçhisar’a gelmişti. Bundan sonra gelmesi muhtemel olan askeri birliklerin akıbeti hakkında net bir açıklama yapılmazken vatandaşların askeri birliklerin ilçemize gelmesiyle birlikte Şereflikoçhisar’ da ciddi bir nüfus artışının olası olduğuna dikkat çekiyorlar. Askeri birliklerin ilçemize gelmesiyle birlikte kamuoyunda memnuniyet belirtileri taşınıyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara ve İstanbul’da bulunan askeri kışlaların il dışına alınmasıyla ilgili başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Ankara Etimesgut’ta bulunan Zırhlı Birlikler Komuntalığı’nın bir kısmının ilçemize gelmesinin ardından beklenen diğer birliklerin gelmesi neticeleniyor.
Zırhlı Birlikler Eğitim ve Destek Taburu ilçemize geldi. Bundan sonraki süreçte tabur Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanlığı bünyesi altında çalışmalarını sürdürecek.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ferda Polat ‘’Ankara Etimesgut’ta bulu-nan Zırhlı Birlikler’in taşınması çalışmaları kapsamında ilçemize 100 rütbeli ve 60 askerden oluşan Eğitim ve Destek Taburu geldi’’ dedi.
Askeri birliklerin ilçemize gelmesiyle birlikte Şereflikoçhisar’ da gözle görülür değişimler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle askeri personelin ikamet edeceği konutların yapımı aşamasında müteahhit firmalar konut sektörüne daha fazla ağırlık vererek ilçenin dört bir yanında yeni binaların yapılmasına vesile oluyor.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar ilçenin asker ve öğrencilerle birlikte daha da fazla kalkınacağı görüşünü savunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir