Yeni Kaymakamımız belli oldu

İlçemizde uzun süredir boş kalan kaymakamlık makamına yeni atama yapıldı. Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik ‘in ilçemize gelmemesi ve meraklı bekleyiş kamuoyunda devam ederken yeni gelişme yaşandı.
Samandağ Kaymakamı yerine Zonguldak Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ilçemize kaymakam olarak atandı. Yıldırım’ ın önümüzdeki hafta ilçemize gelerek görevine başlaması bekleniyor.
Zonguldak’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan merkez Karaman Belde Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’nın yerine Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım görevlendirildi.
Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 16 Ağustos’da gözaltına alınan MHP’den seçilip daha sonra bağımsız kalan Mustafa Kalaycı, 26 Ağustos’da sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 6 Eylül’de ikinci kez gözaltına alınan Belde Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
Zonguldak Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada tutuklanan Belde Belediye Başkanı Kalaycı’nın yerine Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım’ın atandığı açıklandı. Açıklamada şöyle denildi:
“5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 45’ince maddesine 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile eklenen ek madde gereğince, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Karaman Belde Belediye Başkanı Kalaycı’nın yerine Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım görevlendirilmiştir.”
Şereflikoçhisar’ a tayini çıkan kaymakamın gelmemesinden dolayı ilçemize ilk başlarda Gölbaşı Kaymakamı vekalet ediyordu. İlerleyen günlerde Evren ilçesine ataması yapılan Kaymakam Tuğba Genç’in ilçedeki görevine başlamasının ardından Genç Şereflikoçhisar Kaymakamlığı’ na da vekalet etmişti.
Şereflikoçhisar için yarım kalan ve diğer projelerin yapılabilmesi için bir çok kurum ve kuruluş yeni kaymakamımızın göreve başlamasını bekliyorlar.
İlçe Kaymakamlığına atanan Sedat Yıldırım’ a ilçemizdeki görevi boyunca Şereflikoçhisar Hisar Gazetesi ailesi olarak başarılar diliyoruz. ▐Haber Merkezi.

VALİ YARDIMCISI SEDAT YILDIRIM, KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE GÖREVLENDİRİLDİ. (ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir