Devletten yardım eli uzandı

İlçemizde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 2 aileye devletin yardım eli uzatıldı. Belediye Başkanı Ferda Polat düzenlediği basın toplantısında takipte oldukları ailelere devletin yardım elinin uzatıldığını ifade ederek çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.
Emek Mahallesinde oturan Çivici ailesi engelli olan Mücahit Çivici ve ablası Rehabilitasyon Merkezi’ne yatırıldı. Engelli ve bakıma muhtaç olan Mücahit Çivici nin annesinin vefatı sonrası bakacak kimsesi olmadığı için Belediye Başkanımız Ferda Polat , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri ile birlikte aileyi ziyaret etti ve bakıma muhtaç kardeşlerimizi rehabilitasyon merkezine yatırdı.
Belediyemiz Sevgiköprüsü Yardım Organizasyonu tarafından düzenli olarak yardım yapılan ailenin mağduriyetinin giderilme ile alakalı basın mensupları ile biraraya gelen Belediye Başkanımız Ferda Polat “Ailenin sorunları ile yakından ilgilendik, kızımızı Saray engelsiz yaşam merkezine gönderdik, oğlumuz Mücahit Çiviciyi de ilçemizde bulunan Rehabilitasyon Merkezine yerleştirdik. Çivici ailesine Devletimizin şevkatli kolları açılmış ve sıcak bir yuvaya kavuşturulmuştur. Emeği geçen tüm basın mensuplarımız ve Aile,Sosyal Politikalar Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum, biz Belediye olarak daha önceden ailenin evine bir ekip gönderip bir temizlik çalışmaları yaptık ve önümüzdeki günlerde ailenin tüm eski eşyalarını atıp yeni eşyalar vererek sağlıklı ve temiz bir ortamı sunacağız.
Aynı bu durumda olan ilçemizde bir ailemiz daha var, Konya’dan ilçemize göç eden 3 çocuklu 6 kişilik bir ailemiz daha var. Kendilerini ziyaret ettik ve psikolojik sorunları olan kayınvalideyi en kısa zamanda tedavi ettirmek için işlemleri başlattık ve en kısa zamanda tedavi için bir hastanemize yerleştireceğiz ve inşallah yaşam standartlarını iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. “ Dedi▐ Hisar haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir