Elektrik panosu krizi çözüldü

İlçe kamuoyunda sürekli gündeme gelen Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi binasının hizmete açılamamasına göreve yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdür Uğur Atılgan el attı. Yapılan olumlu görüşmelerin ardından elektrik panosunun olmamasından dolayı açılamayan okul binasının en büyük eksikliği giderildi.
Söz konusu çalışmalarla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden yapılan açıklamada “Cumartesi günü (07.01.2017) yeni binada eksik olan elektrik panosu ekiplerce yerine monte edildi. Enerjisa yetkilileriyle gerçekleşen görüşmeyle yetkililerin gelip kontrolleri sağlanması sonucu binalara elektrik verilecek. Diğer eksikliklerin giderilmesiyle lisemiz en kısa sürede yeni binasına taşınacak.” Denildi.
Daha önceki zaman dilimleri içerisinde burada eğitim ve öğretim gören öğrenciler konaklama için ilçe girişinde bulunan İmam Hatip Lisesi yurdunda kaldıklarını ifade ederek yaşadıkları zorlukları dile getirmişlerdi. Elektrik panosunda yaşanan sorunun çözülmesinin ardından okula elektriğin verilerek denemelerin yapılacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir