Şehitlerimiz için yürüdüler

Spor ve Gençlik Hizmetleri Bakanlığı tarafından koordine edilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirildi.
Şereflikoçhisar Gençlik Merkezinin 90 kişi ile katıldığı yürüyüşte birlik ve beraberlik mesajları verildi. Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı yürüyüş programına Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Murat Kuyucu, Gölbaşı Emniyet Müdürü Murat Bugatekin, Gençlik ve spor İl Müdürü ile yaklaşık bin kişi katıldı. Program sonunda Gölbaşı Belediyesi tarafından bulgur pilavı, ayran ikramı yapıldı. Sarıkamış şehitleri için dualar okundu.
Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer yaptığı konuşmada, “Burada esas olan Eymir Gölü’nün kenarındayız, ama kalbimiz Sarıkamış’ta şehit olan o askerlerimizin ruhuyla atıyor. O insanların, o gün korkusuzca kurşuna, soğuğa ve düşman üzerine yürüyüşünün cesaretinin bize bırakmış olduğu güven ortamındaki topraklarda yaşamanın bedeli adına biz bu yürüyüşü yapmaktayız.” dedi.
Belediye Başkanı Fatih Duruay da konuşmasında, “O günkü şartlarda coğrafyamızın değişik yerlerinden gelen o cesur yürekli vatan, millet uğruna savaşmak için gelen dedelerimizin ruhunu yaşatmak için bu yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Onların torunları olduğumuzu dünyaya bildirmek, gençlerimize o şuuru vermek için buradayız. İnşallah onlarda atalarımızın izinden gitmeye devam edecekler” diye konuştu.▐Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir