Mekke’nin fethi kutlandı

Mekke’nin fethinin yıldönümğ nedeniyle 31 Aralık günü Anadolu Gençlik Derneği Şereflikoçhisar ilçe temsilciliği tarafından Mekke’nin fethi programı düzenlendi.
Belediye toplantı salonunda düzenlenen programa çok sayıda davetli katılırken program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Dernek ilçe temsilcisi Yusuf Çetin “Yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinmiş, verdikleri sözde duran, her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden, kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten bir neslin inşası için çalışıyoruz zulüm ve baskıya dayanan siyasi anlayışları, vicdanları karartacak boyutlara ulaşan eğlence tutkusunu, sömürüye dayanan zenginliği, ahlaki değerlerden yoksun bilimi, paylaşmayı zarar kabul eden iktisadi tavırları, insanları önemsemeyen teknolojiyi toplumsal çürümenin sebebi olarak görüyoruz. Haksızlara karşı ses çıkarmayan bir din anlayışını toplumun çürümesinde ve yok oluşunda en etkili faktörler olarak görüyoruz” dedi.
Programa konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Ankara il başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu yaklaşık 1 saat süreyle yaptığı konuşmasında “Noel baba dedikleri şahıs ise Aziz Nikolas adındaki bir rahibi temsil ediyor. Bunların hiçbiri bizim inancamızla, değerlerimizle, kütlürümüzle, gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur. Noel baba dedikleri o moruk bu milleti değil batılıları temsil ediyor. Bizim Nikolas’ın dağıtacağı hediyelere ihtiyacımız yok, biz İslam nurunun ışığına aşığız’ dedi.
Düzenlenen programda Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir