Şipşak mecliste 4 gündem vardı

Şereflikoçhisar Belediye Meclis toplantısı Salı günü gerçekleştirildi. Düzenlenen meclis oturumuna AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Cafer Tayyar Altuğ ve Fatih Baysal izinli olarak katılmazken Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük’ te meclis oturumuna katılmadı.
4 gündem maddesinden oluşan meclis toplantısı 10 dakikanın altında tamamlanırken 2016 mali yılına ait iş ve işlemler ile hesap ve kayıtları incelemek üzere kurulan denetim komisyonunda mecliste grubu bulunan AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden meclis üyeleri komisyona seçildi.
Verilen önerilerin ardından AK Parti’den Şah İsmail Atak ve Aktan Tolga Aktaş yer alırken Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kemal Sezginer komisyonda yer aldı, komisyon 2016 mali yılına ait işlemleri takip edecek.
Sözleşmesi uzatıldı
Çalören Belediyesinin kapatılmasının ardından Şereflikoçhisar Belediyesine sözleşmeli olarak alınan bir işçinin 2017 yılı için görev süresi 6 aylığına uzatıldı. İşçi kadrosundaki personelin 2017 mali yılı içerisinde Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı bünyesinde 6 ay süre ile çalışmasına meclis evet dedi.
Fazla mesaiye zam
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığında fiilen görev yapan zabıtaların fazla çalışma ücretlerine 102 TL. zam yapıldı. 2016 yılında Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığında görev yapan zabıta personelinin fazla çalışma ücreti 500 TL olarak belirlenmişti.
Belediye Başkanı Ferda Polat Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde bakanlık tarafından belirlenen ücretin tavan limiti olarak 602 TL olduğunu ifade ederek bu ücretin ilçemizdeki zabıtalar içinde geçerli olmasını önerdi.
Söz konusu öneri meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.
GES kurulacak
Aralık ayı olağan meclis toplantısında imar plan değişiklik talebi ile gelinen güneş enerji santrali kurulması için imar komisyonu raporunu açıkladı.
Akarca mahallesinde hayvancılık ve süt üretim tesisi olarak görülen alanın bir kısmının Güneş Enerji Santrali yapılabilmesi için istekliler Belediye meclisine imar plan tadilatı talebinde bulunmuşlardı. Meclis toplantısında imar komisyonuna sevk edilen görüşmelerin sonunda komisyon imar plan değişikliği talebini onayladı. Söz konusu değişiklik onaylanması için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir