Polat Muhtarlarla istişarede bulundu

Belediye Başkanı Ferda Polat ile taşra mahalle muhtarları düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldiler. Muhtarlar sorumluluk alanları içerisinde yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek sorunların çözülmesi için Belediye Başkanından destek istediler.
Taşra mahalle muhtaları yaptıkları konuşmalarda özellikle asfalt çalışmaları, köy konağı, çöp konteynırı, kanalizasyon sorunları ve su sıkıntılarının giderilmesini istediler.
Belediye Başkanı Ferda Polat yaptığı konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen karla mücadele çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek ilçenin taşra mahallelerle bağlantıyı sağlayan yollarda asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte çalışmaların tekrar başlayacağını açıkladı. Polat konuşmasında ‘’Kar yağışı nedeniyle yaptığımız yama çalışmalarımız durdu, havaların belli bir soğukluğa ulaşması nedeniyle sıcak asfalt üretimi şu anda yapılmıyor Aksaray’dan soğuk asfalt getirterek derin çukurların oluştuğu noktalarda yama çalışmalarımız devam ediyor asfalt sezonunun atılmasıyla birlikte köy yollarındaki asfalt çalışmaları devam edecek’’ dedi.
Şereflikoçhisar’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na doğrudan bağlanmasının ardından köy statüsünden mahalleye dönüşen bölgelerde çöp konteynırlarının hızla dağıtıldığını ifade eden Belediye Başkanı konteynır eksiği olan taşra mahallelerde bu eksikliğin giderileceğini ifade ederek ‘’Taşra mahallelerin çöp toplama işlerini Şereflikoçhisar Belediyesi olarak bizler yapıyoruz, herhangi bir aksaklık yaşanmıyor, konteynır eksiği olan mahallelerimizin konteynır taleplerini karşılayacağız’’ dedi.
Taşra mahallelerde bulunan kullanılmayan okulların tadilat işlemlerinin yapılmasının ardından köy konakları olarak değerlendirilmesi hususunda çalışmaların yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Polat 2017 yılında bitirmeyi hedefledikleri projeleri açıkladı. Polat yaptığı açıklamasında Tuz Gölü kıyısında 25 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan günübirlik turistik tesisi çalışmalarının 2017 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini belirterek ‘’İlçe olarak Tuz Gölü’nden sadece nakliye olarak faydalandık yapılacak olan proje ile 3 Milyon turistin ziyaret ettiği Tuz Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turistlerimizi yapacağımız tesislerde misafir ettikten sonra ilçemizde bulunan Parnassos Antik Kenti, müze, türbeler ve tarihi yapıları gezdirmek istiyoruz’’ dedi.
Düzenlenen istişare toplantısında konuşan muhtarlar sorumluluk alanları içerisinde bulunan yolların acilen asfaltlanması gerektiini belirterek kanalizasyon sistemlerinin olmamasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını da ifade ettiler.
Muhtarların talepleri Belediye yetkilileri tarafından not alınırken sorunların çözülmesi için çalışmaların yapılacağı belirtildi.
Belediye Başkanı Ferda Polat yaptığı açıklamasında merkez mahalleler ile taşra mahallelerin sorunlarının aynı olmadığını bunun için 2 farklı toplantıda tüm muhtarların sorunlarının dinleneceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir