Büyükşehirden arıcılığa destek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından arıcılığa büyük destekler verilecek. İlçemizde yaygın olarak gerçekleştirilen arıcılık faaliyetleri kapsamında bir çok üreticinin yapılacak olan desteklemelerden yararlanacağı ifade edildi.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, bu yıl toplam 6 bin kovan dağıttıklarını, gelecek yıl arıcılığa 4 bin kovanla destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.
Kovan talebinde bulunanların 16 Ocak 2017’ye kadar belediyeye başvuru yapabileceklerini ifade eden Güven, şunları kaydetti: “Boş olarak dağıtılacak kovanları almaya hak kazanan arıcılar, kovanları oğullarla dolduracak ve biz onlardan geri alacağız. Aldığımız oğullu kovanları da tekrar başka arıcılara dağıtacağız. Dağıtımlar, Ayaş, Akyurt, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar ve Şereflikoçhisar’da yapılacak.
Projeden yararlanmak isteyenlerin, en az okuryazar seviyesinde diploma sahibi olması, Arıcılar Birliği üyesi olmaması, daha önce arı kovanı almamış olması, başvurduğu ilçede en az bir yıldır ikamet ediyor olması, kamu personeli olmaması (muhtarlar başvurabilir) gerekiyor.
Daha önceki zaman dilimleri içerisinde Büyükşehir Belediyesi tarafından tarım ve hayvancılığa yağpılan desteklemelerden ilçemizdeki üreticiler yararlanmıştı. Haber Merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir