Abdullah Kargın Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Oldu

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, Şereflikoçhisar Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlarla toplantı düzenlendi. Türkiye Muhtarlar Derneği Şereflikoçhisar Şube Başkanı Abdullah Kargın ve muhtarların sorunlarını dinleyen Özünal, Ziyarette Abdullah Kargın’ın Genel Başkan yardımcılığını da açıkladı.
Şereflikoçhisar Muhtarlar Derneğini tarafından organize edilen toplantıda Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, ilçemizin merkez ve kırsal mahalle muhtarıyla bir araya geldi. 26 Haziran Genel Kurul yapımının ardından sözünün üzerine Muhtarlar Derneği başkanı Abdullah Kargın’a ziyarette bulunduğunu söyleyen Özünal, ziyarette Abdullah Kargın’ın Genel Başkan yardımcılığını da açıkladı.
Ramazan Özünal düzenlenen toplantıda bir konuşma yaparak şöyle dedi; Şereflikoçhisar’da bulunmamın nedeni 26 Haziran da biz Genel Kurul yapmıştık. Burada Şereflikoçhisar’dan katılımcı değerli kıymetli kardeşlerim gelmişlerdi. Genel Kurulda genel bilgi adına çalışmalarımızı anlattık. Genel kurulda size geçerken uğrarım demiştim. Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın ile de görüşme yaptık. Buradan söylemek isterim ki, Abdullah Kargın’ı genel başkan yardımcılığına getirdiğimizi söyleye bilirim. Dedi.
Gazete Muhabirimiz Hüseyin Eroğlu; Seçim öncesi Muhtar kayıtlar nasıl olacak? Kaç ay önceden kayıt yaptırmaları gerekiyor? Sorusu üzerine Ramazan Özünal cevaben, “ Bizim uğraşımız neticesinde önce yüksek seçim kuruluyla daha sonra Sayın Cumhurbaşkanımla görüştüm. 29 maddelik bir çalışmamız vardı. Bizim seçimlerin, yani muhtarlık seçimlerinin diğer seçimlerden ayrı bir seçim olmasını talep etmiştim. Sağ olsunlar onlarda bunu gerçekleştirecek. Yani bundan sonraki muhtarlık seçimleri ayrı bir seçim olacak. Haziran ayının sonuna doğru olmuş olacak. Ama kendileri diğerleriyle birleştirir mi birleştirmezler mi onu bilemem. Benim kanaatim birleştirme işi olmayacak. Sebebi de karışıklık oluyor, iki üç seçim birden olduğunda oy taşımalarda sıkıntı oluyor.” Açıklamalarında bulundu.
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal’ın Şereflikoçhisar ziyareti toplu hatıra fotoğrafı çektirmenin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir