UYAN ŞEREFLİKOÇHİSAR

Yaklaşık iki aydır ilçede dolaşan, ayyuka çıkan söylentilere canlı tanık olduk. Edinilen bilgilere göre belediye şantiye yetkililerinin MKE gittiğini söylediği hurda yüklü araçların olduğu söylendi.(Bu söyleme kanıt olarak da belediye sosyal medya üzerinden bir foto paylaştı. Sanki yaşananları örtbas etmek ister gibi) Fakat, MKE giden araçlardan ayrı olarak, hemen ardından bir başka araçla Kırşehir de hurdacılık firmasına ait olan araçla Şereflikoçhisar Belediyesi şantiyeden kanunsuz olarak yüklenen tırın Kırşehir’e sevk edildiği iddia ediliyor. Kanıt olarak da, o anda alınan görüntüler gösteriyor.
Şantiye yetkilileri Makine Kimya Endüstrisine gittiğini iddia ettiği hurda yüklü tır hareket halindeyken, Yapılan ihbar doğrultusunda ilçe Emniyet güçlerinin yeni sanayi sitesi yakınlarında aracın önü kesilerek durduruldu. İlçe emniyet güçleri tarafından araçta yapılan inceleme doğrultusunda hurdaların şehir içerisindeki tır parkına tekrar indirildiği görülüyor.
Şimdi esas kamuoyunu aydınlatmak adına sorulması gerekenleri soruyoruz?
1- Bu gönderilen hurda yüklü araç sanki MKE gönderiliyor gibi gösterilerek, Kırşehir de hurdacılık firmasına ait olan bir araç Şereflikoçhisar Belediyeye ait olan şantiyeden kanunsuz olarak yüklenen tırın Kırşehir’e sevk edildiği iddia edildi ve ihbar edildi. Yapılan ihbar doğrultusunda ilçe Emniyet güçlerinin aracın önünü kesmek suretiyle durdurularak, yapılan inceleme doğrultusunda hurda yüklü araç şehir içerisindeki tır parkına çekilmiştir.( Görüntülerle Tespit edildi.)
2- Yetkililerin biz bu tırıda MKE gönderiyoruz dedikleri. Fakat ardından daha sonra tır garajina götürelecekti söyleminde bulunmaları kendilerini çelişkiye koyarak yine fark edilecegi gibi alınan görüntülerde 600 m’lik mesafeye gidecek olan tırın üzerine çadır çekildiği, görülüyor (uzak yola gidecekmiş gibi)
3- Madem bu hurdalar kısa mesafeye gideceği söyleniyor, Alınan görüntülerde aracın uzun yola çıkacağı bariz bir şekilde görünürken, hurdaların üzeri çadır çekmek suretiyle kamufle edilerek örtüldüğü görülüyor.
4- Bu kısa mesafeye taşındığı söylenen hurdaları taşıyacak aracın belediye kendi bünyesindeki araçlarla taşıyamaz mıydı? Veya ilçede hurdaları taşıyacak başka araç yok muydu? Kısa mesafe taşımı için 100 Km mesafede bulunan hurdacılık işiyle uğraşan bir firmaya ait Kırşehir’inden araç getirilerek taşıyoruz demeleri ne kadar inandırıcı?
Güpegündüz yaşanan bu olay hakkında şantiye yetkilileri ve sorumlularından ilçe halkı bir açıklama bekliyor. Ayrıca tüm bu yaşananların kayıt altında olduğu, Konuyla ilgili olarak belediye yetkililerine idari soruşturma açılıp açılmayacağı da merak konusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir