Atatürk Koşusu ilçemizde yapıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün Ankara’ ya gelişinin yıldönümü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokul ve lise öğrencileri arasında koşu yarışması düzenlendi.
Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen Atatürk Koşusu’na yüze yakın öğrenci katılırken dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Şehit Cumhuriyet Savcısı Metin Şanal Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen koşu 4 farklı kategoride gerçekleştirildi. Ortaokul kızlar 800 metre, erkekler 1000 metre yarışları ile liseler 1200 metre kızlar ve 1500 metre erkekler yarışmaları yapıldı. ‘’Atatürk Koşusu’’nun tamamlanmasının ardından dereceye giren öğrencilere düzenlenen ödül töreni ile madalyaları verildi.
Yapılan koşu yarışmalarının ardından ilk dörde giren öğrencilere düzenlenen madalya töreninde Belediye Başkanı Ferda Polat, Emniyet Müdürü Soner Okur, Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ve Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Sert tarafından ödülleri verildi.
Her yıl geleneksel hale gelen Atatürk Koşusu’nda finişe gelen bir çok öğrenci kısa süreli rahatsızlıklar yaşarken öğrencilere anında müdahale edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir