Asfalt yama çalışmaları başladı

Uzun süre mahalle sakinleri ile yol güzergâhını kullanan ilçe vatandaşları yolların bozuk oluşu tepkilere neden oluyordu. ABB nihayet yol yama çalışmalarına başladı. Çalışmalar hakkında gazetemize bilgi veren Fen işleri yetkilileri asfalt plenti’nin kurulmasının ardından kısa süre içerisinde sıcak asfalt çalışmalarına başlanacağını bildirdiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Şereflikoçhisar Fen İşleri sorumlusu Süleyman Baysal; ”ASKİ’nin daha önce yapmış olduğu alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda şimdilik yama çalışmalarına başladık. Hava şartlarının ısınması ile birlikte asfalt yamalarının daha iyi tutması olacak. Önümüzdeki süreçte asfalt plenti kurulduktan sonra sıcak asfalt çalışmalarına da başlayacaktır” Açıklamasında bulundu.
Mahalle sakinlerinden Cihan Öztaş; “ Ben Emek Mahallesi sakinlerinden Cihan Öztaş Karamollauşağı Köyünden’im Emek Mahallesinin hali perişandı kışın her taraf çamur, bahar geldi her taraf toz oldu. Balkonlarımızda oturamıyorduk. Şuan yapılacak olan işlerden memnunuz tozdan topraktan kurtulacağız. Burasının yamadan sonrada yıkanmasını istiyoruz. Tozdan topraktan kurtulmuş oluruz.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir