BELEDİYE DÜZENLİ GELİR ELDE EDECEK

Mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediyesine ait sanayi mahallesi, 197 ada 293 parseldeki 40 991 m² yüzölçümlü “Yenilenebilir Enerji Alanı” vasıflı taşınmazın 20 000 m² nin üzerinde 20 yıllığına Yap-İşlet-Devret modeli ile yenilenebilir Güneş Enerjisi (GES) kurulumunda kullanılmak üzere yıllık kira bedeli üzerinden kiralanma işi ihalesi Belediye encümeni tarafından yapıldı.

Güneş Enerji Santrali projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Memiş Çelik; ‘’Belediye encümeniz tarafından 2886 Sayılı İhale Kanunun 35. Maddesine istinaden açık artırma usulü ile ihaleye çıkıyoruz, ilanımızı ve gerekli duyurularımızı yaptık” dedi.
Güneş Enerji Santrali projelerinin yeni dönemde geç kalınan büyük bir proje olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; “Doğal kaynaklarımızı hiçbir zaman kullanmadığımız bu dönemde, hükümetimizin de verdiği desteklerle yenilenebilir enerji, yani bedava enerji üretilecek, ihale sonucuna göre yap işlet devret modeli ile de alan firma belli bir oranda belediyemize 20 yıllığına destek olacak, 20 yıl sonrası ise, santral işler vaziyette bize teslim edilecek, belediyemiz düzenli bir gelire sahip olacak. Yenilenebilir enerji projemizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir