CHP ilçe yönetimi haftalardır gündemde olan iddialara yanıt verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar ilçe yönetimi, ilçe de iki haftadır gündemde olan iddialara yanıt verdi. CHP Şereflikoçhisar ilçe başkanlığı medyadan sorumlu başkan yardımcısı Ramazan İlgili, ” Yerel Basında ilçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizi hedef alarak açıklama yapan kişi ve ya kişiler bilsinler ki, bu asılsız konuşmalarla bulundukları siyasi çöplükte boğuldular. Hizipçi, yalan, iftiracı siyaset ilçemizdeki parti binasında bulunan sobayla beraber çöpe atılmıştır. “

Şereflikoçhisar Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimi olarak ilçede iki haftadır gündemde olan iddialara yanıt verdi. Eski CHP meclis üyesi İsmet Andaç Cumhuriyet Halk Partisi hakkında halk arasında konuşulan iddialara ilişkin araştırılması istenilen bazı konuları maddeler halinde yazılı basın açıklaması ile gündeme taşımıştı. Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanı adına medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Ramazan ilgili gazetemize yazılı basın açıklamasın da bulundu. İlgili, yazılı basın açıklamasında iddia konusu olan açıklamaların maddeler halindeki sorularına şu cevabı verdi:

“Sevgili yol arkadaşlarımız, Cumhuriyet Halk Partili olmak ‘İLKELİ SİYASETÇİ’ VE ‘TEMİZ AHLAKLI’ insan olmayı gerektirir. Yerel basında ilçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizi hedef alarak açıklama yapan kişi ve ya kişiler bilsinler ki, bu asılsız konuşmalarla bulundukları siyasi çöplükte boğuldular. Kendini aklı sıra haklı çıkarmaya çalışanlar kirli iftiralar ile tarafımızı yıpratmaya çalışsalar da bunun bir faydasını göremeyeceklerini bilmelidirler. Haksız yere partimizden atıldığını düşünenler bu durumu mahkemeye vererek haklılığını ispat edip partimize tekrar dönebilirler. HİZİPÇİ, YALAN, İFTİRACI SİYASET İLÇEMİZDEKİ PARTİ BİNASINDA BULUNAN SOBAYLA BERABER ÇÖPE ATILMIŞTIR.

Partimize üye olmak isteyenleri üye yapmayanlar, az olsun benim olsun diyenler, yıllarca yöneticilik yapmış ağabeylerimizi arayacak parti üyeliğinden istifa ettirenler, seçim kaybettirenler, koltuk derdinde olanların Partimizde ve gönlümüzde yeri yoktur. Her gün büyüyen ailemizi, emeklerimizi doğrularımızı ve yanlışlarımızı sorgulayacak olanlar partimizin üyeleridir, gönül verenleridir. Yüksek disiplin kurulu tarafından partimizden atılanlar, Genel Başkanımız ve Partimize her lafı sayanların ne hakkıdır ne de haddidir. Partimizden ihraç edilen İsmet Beyin ilçe yöneticilerimizi zan altında bırakma niyetini kendi ahlakına bırakıyoruz.

Bahsettiği olaylar hakkında açıklama gereği duymamızın nedeni Partililerimizi ve bize gönül veren arkadaşlarımızı bilgilendirmek amaçlıdır. Birilerini muhatap almak, birilerinin ahlaki seviyesine düşmek değildir.

İlçe Başkanımızın Taşıma şirketi olduğundan Özel Halk Otobüsü işletmelerinin araştırılmasın konusuna değinmiştir. İlçemizde Halk otobüsü taşıma işinin yıllardır kimlerle olduğunu herkes bilir. İlçe Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizle yakından uzaktan hiçbir alakası yoktur.

İlçe Başkanlığımızın tadilatı ile ilgili harcamalar konusunda değinen İsmet Bey parti binamıza kendi yöneticilik döneminde bir çivi bile çakmamışlarıdır. Yönetim olarak geldiğimiz ilk gün yapılan yönetim toplantısında “ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR.” Anlayışı ile ilk işimiz parti binamızı yenilemek olmuştur. Genel Merkez ve İl Başkanlığımızdan yapılan yardımlar tadilata yetişmemiş ve birçok konuda arkadaşlarımız malzeme yardımında bulunmuş, duvar yıkımı ve duvar örülmesinde emek verilmişlerdir. Emek vermeden oturanların bu durumu anlamaması gayet normaldir. Hiçbir fatura giderimiz a4 kâğıdına ‘temizlik ücretidir’ diyerek gider gönderilmiştir.

Ticari plakalı taksi ile Başkanımızın taksicileri gezmesinin araştırılmasını söylerken ilçe Başkanımız 2 dönem Şoförler odası başkanlığını yaptığını unutmuştur. İlçe Başkanımızın ticari plakaları aldığı zaman bellidir.

Gölbaşında işe başlayan arkadaşlarımız bizlerin nazarında ‘eleman’ değildir. Ekmeğinin peşinde olan, emekçidir. Emekçi arkadaşlarımızın pandemi döneminde Ankara’ya işe gitmesi konusunda bahsedilen ücret 100 lira değil 40 liradır. Yedi kişi günlük 40 lira ile giderse toplanan tutar, aracın yakıtı ve şoför ücretini ortaya koyarsak aracın Ankara’ya para kazanmak için midir, yoksa arkadaşlarımızın işten çıkarılmaması için midir anlarız. Dervişin fikri ne ise zikri de odur. Kendileri öyle çıkar odaklı düşündükleri için bizleri de öyle görmeleri doğaldır.

Alıcı soyadında belediyemizde çalışan rahmetli Hamza abimizin oğlu Gökhan arkadaşımız çalışmaktadır. Biraz araştırma yapmadan konuşmak kişinin bütün özelliklerini gösterir.

Belediyede işe başlayan yönetici arkadaşımızın muhasebesini tutmak kimsenin hakkı değildir. Herkes bilir ki, bahsedilen arkadaşımızın çalışkanlığı, girişimciliği, proje üretmesi ilçemiz halkından takdir edilmiş ve kendisinden övgüyle konuşulur bir duruma gelmiştir.

ASKİ hiçbir zaman doğrudan teminle ilçemizden malzeme almamıştır. Malzeme alan ASKİ değil ASKİ’nin taşören firmasıdır. Bu firmaya malzeme veren arkadaşımızın malzeme verme nedeni diğer esnaflara firmanın borcunu vermemesi ve malzemesiz kalmasıdır. Sırf belediyemize bir laf gelmesin diye Malzeme veren arkadaşımız firma gitmesine rağmen alacağını diğer esnaflar gibi alamamış ve icraya vermiştir.

Büyükşehir Belediyemiz mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için her alanda sokak ve cadde ayrımı yapmadan çalışması konusunda bizler sadece ricacı oluruz. Belediyeyi Belediye Başkanı ve ekibi yönetir. Bahsedilen sokağın Başkanımız ve yöneticilerimiz ile bir alakası yoktur. Açılan sokak gibi ilçemizde birden fazla mahallede aynı hizmet yapılmıştır. Çalışan makinelerin tamamında takip cihazı vardır ve olası bir yanlışlıkta hemen uyarı sistemleri çalışmaktadır. Sırf siyaset yapmak için, iftira atmak için asılsız konular kimseye siyasi çöplüğe götürmekten başka bir şeye yaramaz.

Millet İttifakı İlçe Başkanları olarak her hafta bir projenin peşinde olduğumuzu, hizmetlerin takibini yaptığımızı herkes bilir. Neredeyse her gün Belediye başkanımız Mansur Bey ile İlçe Başkanımız Mustafa Alıcı iletişime geçerek her hafta olmasa da iki haftada bir ilçemizde daire başkanı ağırlıyor ve ilçemize hizmet için çalışıyoruz.

Yerel seçimlerden sonra ilçe başkanı görevden alınmış, olağanüstü kongreye gidilmiştir. O süre zarfında görevden alınan ilçe başkanı ve ilçe başkanımız aday olmuş ve görevden alınan ilçe başkanının delegesi ile ilçe başkanımız seçimi kazanmıştır. Bu topraklara demokrasiye getiren bir partinin mensupları olarak demokrasiye içselleştirememiş kişilerin bu tür yaklaşımları tamamen kendi egolarına yenik düşmekle alakalıdır.

Halk adına meclis üyeliği yaptığını söyleyen İsmet Bey iki sene içerisinde belediye meclisinde kürsüye çıkarak tek bir laf bile etmemiştir.

Araştırılmasını istediği konular Başkanımız ve İlçe Yönetimimizi zan altına bırakma düşüncesi üzerine kurulmuş, iftira ve yalan siyasetidir. Hukuk hakkımızın olduğunun farkındayız. Daha önce de söylediğimiz gibi Artık Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığımızda “az olsun benim olsun, hizipçi, benmerkezci’ siyasi anlayış ortadan kalkmıştır. İlçe Başkanlığını devraldığımız günden itibaren neredeyse iki katı yeni üye yaparak, her geçen gün büyüyen, herkesi kucaklayan bir siyasi anlayış vardır. BEN DEĞİL BİZ OLARAK BÜYÜYORUZ VE KAZANACAĞIZ. BU SAATTEN SONRA ŞEREFLİKOÇHİSAR’A BAHARIN GELİŞİNİ KİMSE ENGELLEYEMEZ!!!

Şereflikoçhisar Cumhuriyet Halk Partisi Yönetim Kurulu Üyesi adına Basın Yayın ve medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Ramazan İlgili”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir