Kar yağışı E-90’da etkili oldu

Hafta başından itibaren ilçe merkezinde kısmen etkili olan kar yağışı özellikle ilçemize bağlı taşra mahalleler ile Ankara ve Aksaray karayolunda etkili oldu. Ulaşımda zaman zaman aksamaların yaşandığı şehirler arası yollara Karayolları ekipleri müdahalelerde bulundular. Pazartesi gecesi etkili olan kar yağışının ardından Şereflikoçhisar Ankara ve Aksaray karayolunda kar ve buzlanma nedeniyle araçlar güçlükle ilerleyebilirken yapılan denetimlerde kış lastiği bulunmayan ticari araçların geçişlerine izin verilmedi, idari para cezaları uygulandı.
Şereflikoçhisar ilçe merkezinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan karla mücadele çalışmaları kapsamında ana arter yolların tamamında ulaşım aksamazken Büyükşehir çalışmaları Şereflikoçhisar ile taşra mahalleleri bağlayan yollar üzerinde de devam etti. Kar küreme çalışmaları ve tuzlama çalışmalarının yapıldığı Şereflikoçhisar’da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Hafta başından beri aralıklarla devam eden kar yağışı özellikle taşra mahallelerde etkili oldu. Bu bölgelerde bulunan tarım arazilerinin beklediği su ve yağışların alınmasından dolayı çiftçiler yağışlardan dolayı mutluluğu ifade ettiler.
E-90 karayolunda etkili olan kar yağışı ilçemiz ile Ankara ve Aksaray yönlerinde ulaşımın zaman zaman aksamına neden oldu. Karayolları ekipleri kar yağışının etkili olduğu süre içerisinde kar küreme çalışmalarında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir