Milli Halterci Halil Mutlu gençlerle buluştu

Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Milli Haltercimiz Halil Mutlu Şereflikoçhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen davet üzerine Şereflikoçhisar’da gençlerle bir araya geldi.

Şereflikoçhisar Gençlik ve Spor Müdürlüğü toplantı salonunda gençleri spora teşvik amaçlı bir söyleşi düzenlendi. Hafta içi Salı günü gerçekleşen söyleşide ilçede bulunan gençlerle bir araya gelen Dünyaca ünlü Milli Haltercimiz Halil Mutlu gençleri spora yönlendirme amaçlı söyleşi şeklinde hatıralarını ve başarılarını anlattı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Burak Kocabeyoğlu’nun daveti üzerine gerçekleşen söyleşide gençlere sporun insan hayatında ne kadar önemli olduğu anlatıldı.

Program sonrası gençler le hatıra fotoğrafı çektiren Halil Mutlu “Şereflikoçhisar’da Sporun gelişme noktasında katkıları olacağını” söyledi. Program sonrası İlçe Kaymakam Zafer Engin ziyaret edildi.

Halil Mutlu Kimdir; “Halil Mutlu (doğumu Halil Aliyev 14 Temmuz 1973, Kırcaali), Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Bulgaristan göçmeni Türk haltercidir. 3 kez Olimpiyat Şampiyonu, 5 kez Dünya Şampiyonu, 10 kez Avrupa Şampiyonu olmuş, 52 kg, 54 kg ve 56 kg’da 20’den fazla dünya rekoru kırmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir