İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ İRTİBAT BÜROSU VE OKUMA SALONU AÇTI

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu amaçla, milletimizin geleceği olan gençlerimize yönelik çeşitli programlar ve faaliyetler yürütülüyor. Gençlere yönelik çalışmalarda amaç; gençlerin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygularıyla yetişmelerine, milletimizi bir araya getiren değerlerin nesilden nesile aktarılarak sürdürülmesine katkı sağlamak. Söz konusu hedeflerin İlçemizde de hayata geçirilebilmesi için Şereflikoçhisar İlçe Müftülüğü tarafından çarşı içerisinde, belediye zabıta karakolu yanında İlçe Müftülüğü irtibat bürosu ve okuma salonu açılmıştır. Çok amaçlı olarak yapılan salondan tam anlamıyla salgın hastalık sona erdikten sonra istifade edilebilecek.

Okuma Salonun içerisinde dergi, çocuk dergisi, kitap, takvim, çocuk takvimi gibi her türlü yayınlara rahatlıkla ulaşıp sıcak bir ortamda okuması, abone olması, din görevlilerimize dini soru sorabilmesi, sohbet etmesi, dini konularda istişare edebilmesi için, Cami, Kur’an Kursu ve Türkiye Diyanet Vakfına isteyenlerin bağış yapabilmesi için de açıldığı belirtildi.
Diyanet Okuma Salonu için İlçe Müftüsü İsmail Göksu; “İlçemize hayırlı olsun. Tüm vatandaşlarımıza özellikle gençlerimize hizmet sunmaktan mutluluk duyar, herkesi bekleriz ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir