ŞEHİT POLAT ÖZBEK İLK/ORTAOKULU’NA TABLET BAĞIŞI YAPILDI

Covid-19 geçtiğimiz yıl Tüm Dünya ve Ülkemizi etkisi altına alması ile birlikte bir takım tedbirler alınmıştı. Ülkemizde okullarda uzaktan eğitim başlaması ile birlikte bazı öğrencilerin tablet, bilgisayar ve laptop’larının olmaması eğitimlerinde geri kalmalarına neden oldu. Öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek amacı ile Bakanlık, Vakıflar, Dernekler ve yardım sever vatandaşların duyarlılığı ile birlikte bazı öğrencilerin tablet ihtiyaçlarının gidermesine çalışıldı.
Covid-19 pandemisi nedeniyle öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde gereksinim duyduğu tablet ihtiyacı bakanlık tarafından karşılanmaya başlandı. Bu süreçte Türkiye geneli 500.00 tablet dağıtımı bakanlıkça yapılacak. Bakanlıkça belirlenen öğrencilere verilecek olan tabletlerin 2.faz dağıtımı ilçemizde de başlandı.
Bununla birlikte çeşitli sivil toplum kuruluşları ve hayırseverler tarafından da öğrencilere tablet bağışı yapılıyor. Uzaktan eğitim sürecinde, öğrencilerin EBA platformuna ve derslere erişimini sağlaması için Çalören Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Yılmazlar Nakliyat, Mutlucan Tuz, Koyuncu Tuz, Jandarma Asayiş Vakfı, Gebze Ankaralılar Kültür ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği tarafından Çalören İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine 56 adet tablet bağışı yapıldı. Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur ATILGAN; “ teknolojinin eğitim hayatına bu kadar nüfus ettiği şu günlerde öğrencilerimizi sevindirerek bir dayanışma örneği gösteren herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederek, öğrencilerimize başarılar dilerim.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir