Hububat ve Baklagilde Fark Ödemesi Desteği Başladı

2020 Yılı Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğinin Resmi Gazetede yayınlanmasının üzerine Şereflikoçhisar İlçe Tarım Müdürü Ercan Çevik, Hububat ve Baklagilde Fark Ödemesi Desteği Başladığını bildirdi. 30 Kasım 2020 tarihin de Şereflikoçhisar İlçe Tarım Müdürlüğünde başlayan Fark Ödemesi Desteği ilçede üretim yapan çiftçilerin başvurulardan sonra destek ödemesi yapılacağı bildirildi.
Fark Ödemesi Desteği Resmi gazetede yayınlanması üzerine kayıtlar başladı. Konuya dair açıklama yapan Şereflikoçhisar İlçe Tarım Müdürü Ercan Çevik şu açıklamalarda bulundu. Çevik; “İlçede üretim yapan çiftçilerimizi yakinen ilgilendiren Fark Ödemesi Destekleri kayıt başvuruları başlamış durumdadır. Bunlar Hububat gurubu olarak Buğday, Arpa, Çavdar ve Yulaf ta Kilogram başı 10 kuruştur. Aspir 55 kuruş, Yağlık Ayçiçeği 50 kuruş, Bakla gillerde Nohut ve Mercimek 50 kuruş olarak belirlenmiştir. Nohut, Mercimek ve Fiğde ilave desteklerde uygulanacaktır. Destek ödemeleri başvurulardan sonra yapılacaktır. Son başvuru tarihleri ise Baklagiller ve Hububatta 30 Nisan 2021’de sondur. Yağlı tohumlarda 31 Mart 2021 son olarak belirlenmiştir. Dedi”
İlçe Tarım Müdürü Ercan Çevik başvurularda yoğunluk yaşandığında pandemi nedeni ile kayıtları 100 kişi öğleden önce 100 kişi öğleden sonra aldıklarını belirtti.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir