Sarıyahşi’de pazar faaliyeti 15 gün yasaklandı

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavis en çok vaka sayılarının görüldüğü şu günlerde önlemler alınmaya devam ediyor. Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sarıyahşi İlçesi Belediye Başkanlığı vakaların artması nedeniyle pandemi önlemi amacıyla bir dizi kararlar aldı.
Sarıyahşi ilçesinde Salı günleri kurulan pazar faaliyeti 15 gün süreyle yasaklandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal; “ Lütfen ailemiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için yasaklara uyalım ve bu sıkıntılı süreci beraber sağlıklı günler için el ele tedbirlere hassasiyet göstererek atlatalım. Sağlık mutluluk ve huzur dolu günler için MASKE-MESAFE-HİJYEN.
Koronavirüs ile mücadelemiz devam etmektedir. Ancak ilçemiz sınırları içerisinde vaka oranımız en yüksek düzeye ulaşmış ve dün bir vefatımız olmuştur. Türkiye çapında ise nüfus yoğunluğumuzun benzer aralıkta olduğu ilçeler arasında vaka nüfus oranında en üst sıralarda yer almaktayız. Bu durumlar gözönünde bulundurularak bugün toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından pandemi önlemi amacıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır.
Salı günleri ilçemizde kurulan pazar faaliyeti 15 gün süreyle yasaklanmıştır.
Vaka ve temaslı denetimlerinin sıklaştırılması hususuna, Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası uygulanmasına, Karantina ve izolasyon kurallarına uymayan vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası ve ilgili TCK maddesinin uygulanmasına, Sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası ve ilgili TCK maddesinin uygulanmasına, Maske takma, maskeyi usulüne uygun takmama ve sigara içme yasağını ihlal eden vatandaşlarımıza 900 TL para cezası verilmesi kararlaştırılmıştır.” Dedi.
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve masa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir