Muharrem İnce İlçemize Uğradı

Cumhuriyet Hareket Partisinden cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem ince 4 Eylül günü Sivas’tan başlattığı, Memleket adını vererek Türkiye’nin bereketi olacak diye anlattığı “memleket hareketini” başlatmıştı. Ankara’dan çıkarak Aksaray, Niğde, Adana, Hatay, Osmaniye, Mersin, Konya illerine uğrayarak yeniden Ankara’ya dönüş yapacağı bildirildi.
Bu kapsamda Pazartesi günü Ankara’dan yola çıkan Cumhuriyet Halk Partili Muharrem İnce ilçemize de uğradı. İlçe Terminalinde karşılanan Muharrem İnce, eski Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Mahmut Celal Ünsal, İlçe CHP meclis üyesi İsmet Andaç ve parti üyeleri kısa bir konuşma gerçekleştirerek yoluna devam etti. İnce Konuşmasında; “Memleket hareketi olarak çıktığımız bu yolda işsizlik ve geçim sıkıntısına değindi. İnce, 81 il merkezine gideceğiz. İl merkez ziyaretlerini bitirdikten sonra ilçe merkez ziyaretlerine devam edeceğiz” dedi.

 

Eski CHP ilçe başkanı Ünsal; “Bu bir memleket hareketi muhalefet partililerinin özellikle sokağa çıkmadığından vatandaşla buluşmadığından, vatandaşı aydınlatmadan, bilgilendirmeden kulağının üstüne yatmasını Cumhurbaşkanı adayımız kabullenmiyor. Vatandaşla bütünleşmek istiyor vatandaşa anlatmak istiyor. Bunu da tamamen kendi imkânlarıyla yapıyor. Muharrem ince Cumhuriyet Halk Partisinin üyesidir. 16 yıl milletvekilliği yapmıştır. Cumhurbaşkanı adayımız olmuştur neticede şuan hiç kimseden bir farkı yoktur herkes saygı duymak zorundadır. Eğer yarın farklı gelişmeler olur yollar ayrılacak olursa herkes kendi tarafına geçer ama şuan üstüne basa basa söylemek istiyorum Cumhuriyet Halk Partilidir ”dedi.
Kısa görüşmelerin ardından yeniden geleceğini dile getiren İnce “Bir Günde Memleket Hareketi” kapsamında Aksaray’a gitti.
Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir