BU PEYZAJ OLDU

Şereflikoçhisar yöremize ait Hamzalı, Çavuş ve Karamollauğaşı Mahallerine ait sadece o bölgeden çıkan taşlar ile Ankara Caddesinde bulunan orta refüj’e peyzaj düzenlemesi uygulandı. İlçemizin karşı köyler tabiriyle kullanılan 3 köye ait yapılıp kullanılan evlerinde bahçe duvarlarında kullanılan sadece Tuz Gölünü dağlarından çıkan yassı taşlar ile uygulanan peyzaj düzenlemesi büyük bir beğeni topladı.
Görsel yönden ilçemizle bütünleşen bu çalışma hakkında bilgi veren, Şereflikoçhisar ve Evren Anfa Bölge sorumlusu Mustafa Koçak; “Her ana caddede bulunan orta refüjlerde böyle bir çalışma yapmamızın en büyük nedeni Dünya’da ve Türkiye’de su sıkıntısı! Dünya gittikçe çölleşiyor. O yüzden suyla yapılan peyzajlardan çok susuz kuru peyzajlara yöneliyoruz. Büyükşehir Belediyesi Şereflikoçhisar Anfa bölge müdürlüğü olarak İlçemizdeki her kavşağa yöremizin yöresel taşlarıyla peyzaj çalışması yapacağız. Oranın bir adı olacak. Mesela burada kullanmış
olduğumuz taşlar Karamollauğaşı, Çavuş ve Hamzalı Mahallesinin yöresel taşları. Herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğal yollardan oluşmuş bir taş. Bu taşlardan kuru peyzaj çalışması yapacağız, renkli boyalarla ve süslemelerle işleyeceğiz” Dedi.
H.Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir