Kapsamlı salgın denetimi yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm Türkiye’de corona virüsü salgınıyla ilgili olarak en kapsamlı denetimin gerçekleştirileceğini geçtiğimiz duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı söz konusu denetime ilişkin 81 il valiliğine genelge gönderdi. Ülkemiz genelinde 6 binin üzerinde can alan Koronavirüs Salgınında 1 Haziran tarihi itibariyle ‘Normalleşme süreci’ ne geçilmişti. Son günlerde vaka sayısının artış göstermesi denetimlerin sıklaştırması kararının alınmasına neden oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından corona virüsü tedbirlerine ilişkin önemli bir duyuru yaptı.
Bakan Soylu açıklamasında şu ifadelere yer verildi: * Yarın, Tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz. dedi. Soylu’nun açıklamasının ardından 81 İl Valiliğine genelge yollandı. Soylu’nun gönderdiği genelge sonrasında dün ülke genelinde en kapsamlı virüs denetimleri yapıldı. Valiler, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Esnaf ve Ticaret Odaları
Kurum Müdürleri, Kolluk ve Zabıta ekipleri Pazarlar, İşyerleri, Marketler, Toplu taşıma
Yollar, Alışveriş alanları
Lokantalar, Kafeteryalar Ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarındadenetimler yapıldı. İlçemizde Kaymakam Zafer Engin, Belediye Başkanı Memiş Çelik’in de katıldığı denetimler yapıldı. Kaymakam Engin ve baraberindeki heyet ilçe esnaflarını ziyaret ederk sosyal mesafe ve maske konusunda vatandaşları uyardı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gün boyu yaptıkları anonslarla vatandaşlara uyarılarda bulundular. İlçe Merkezinde yapılan denetimlerde sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları tespit edilen şahıslara idari para cezası uygulandığı görüldü. Belediye Zabıta ekipleri vatandaşların toplu halde bulundukları park alanlarında gençlerin ve özellikle yaşlıların ateş ölçümlerini yaparak, vatandaşlara sosyal mesafe ve maske kullanımı konularında uyarılarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir