BİLLBOARDLAR SAHİPSİZ KALDI!

31 Mart 2019 yılında yapılan mahalli seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Mansur Yavaş oturdu. Yavaş ve ekibi ilçe merkezli projelerini hayata geçirmeye başladı. Çalışmalar kapsamında işletme hakkı Şereflikoçhisar Belediyesi’nde bulunan şehir terminali, terminal bünyesindeki işyerleri ile ilçe merkezindeki 27 billboardun işletme hakkı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. 19 Şubat 2020 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kira İşleri Müdürü Özkan Uçar, ANFA Güvenlik Müdürü Halil İbrahim Eskici ile şube müdürlerinden oluşan ekip ilçeye gelerek devir işlemlerini gerçekleştirmişti. “Bugünden itibaren yeni sayfa açıyoruz” sözleri ile konuya ilişkin açıklama yapan Kira İşleri Şube Müdürü Özkan Uçar “Güzel bir ortam. Yasayla İl Özel İdaresi’nden Belediyemiz uhdesine geçen bir işletme. Biz bugüne kadar iki Belediye Başkanının görüşme kararını bekledik. Ekim Ayının başında ben bizzat Belediye Başkanını makamında ziyaret ettim. Otogar esnafını gezdim, fotoğrafladım. İlçeyi gezdim. Ön rapor olarak Başkana da sundum. Belediye Başkanımız, Koçhisar Belediye Başkanıyla yapacağı görüşmeyi beklemek üzere bir müddet daha beklememizi söyledi. Nihayetinde geçen hafta itibariyle devralacağımız yazısını aldık. Yani burası zaten Ankara Büyükşehir Belediyesi’nindi, Koçhisar Belediyesi’ne bu dönem kullanma hakkını onlara vermemiş olduk. Biz bugünden itibaren yeni sayfa açıyoruz. Buranın mevcut durumunun iyi olmadığına dairde bir şey uydurmaya gerek yok, aleni ortada, koskoca Ankara’nın İlçesinin otogarı bu vaziyette olmaması lazım. Allah nasip ederse elimizden ne gerekiyorsa ivedilikle yapacağız. Başkanımız talimatını verdi. Bütün ilgili birimler önce küçük ivedi yapılması gerekenler, Anfa’dan güvenliği sağladık, temizlik personelini sağladık. Biz Otogarın yönetimini Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde oluşturacağız. Ulaşım Daire Başkanlığı’na devredeceğiz, buranın yönetimi Büyükşehir Belediyesi tarafından buraya atanacak. Devamını da sizlerle, Sivil Toplumla, Siyasi Partilerle, bölgenin kanaat önderleriyle birlikte yapılacak çalışmayla yen bir terminal mi olur yoksa bi restorasyon çalışması mı olur? gibi nasıl iyileştirebiliriz? ana planın hepsi Başkana sunulacak. Allah izin verirse Koçhisar halkı memnun olacak buradan.” Açıklamalarında bulunmuştu.

4 AYDIR YAPRAK
KIPIRDAMADI!

Terminal, terminalde bulunan işyerleri ile 27 billboardlarda aradan geçen dört aylık süre içerisinde hiçbir çalışma yapılmaması ilçe halkı arasında söylemlerin oluşmasına neden oluyor. İlçenin görünen yüzü olarak bilinen Terminal binası başta olmak üzere billboardların kullanımındaki aksaklıklar halk arasında ‘Büyük umutlarla yaşanılan devir sonrasına şimdiye kadar hiçbir çalışma başlatılmadı. Özellikle şehrin yüzü konumundaki Terminal Binasının mezbelelik durumu hala devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle aksadığını düşündüğümüz çalışmalar bir an evvel başlatılmalı. İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan billboardların durumu ise içler acısı. Firmalar neye göre bu alanlara reklam asıyorlar? Reklam 2 ay kalıyor. Her yeri parçalanıyor. Görüntü kirliliğinin yanında Kent estetiğimiz gittikçe bozuluyor. İlçemize şehir dışından gelecek olan misafirlerimizin gördüğü ilk yer genelde terminal binası oluyor. Son dönemde şehirlerarası otobüslerimiz yenilendi. Fakat terminal binamızı gören misafirlerimiz görüntüden rahatsızlık duyuyorlar.
Şehir merkezine girdiğinde ise ister istemez billboardların durumu yüzümüzü önümüze düşürüyor” söylemlerini dillendiriyorlar. İlçe halkı çalışmaların bir an evvel başlatılmasının ilçenin çehresini değiştireceğini
söylüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir